تبلیغات
تیربارچی - بی حجابی : مسئله ای اجتماعی و فرهنگی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

بی حجابی : مسئله ای اجتماعی و فرهنگی

با سلامی به عظمت حجاب و عفاف
خبری من باب راه اندازی گشت مبارزه با مفاسد اخلاقی را باید چندی پیش شینده باشید . +
 من بابا این موضوع تیربارچی قصد بر باز شناسی هدف را عزم کرد . با اندکی اندیشه فی الموضوع نتایجی را حاصل کرد پیشاپیش از عنایت شما به این نتایج کمال تشکر خود را می داریم و از بابیت رک بودن و بی مقدمه بودن آنها عذرخواهی ما را پذیرا باشید .
 تا وقتی که شما محصولی برای ارائه نداشته باشید این گزاره که  عده ای مشتری را از استفاده از محصول فعلی منع کنید برایتان یک مشکل بزرگ و اساسی است . چرا که تا وقتی که افراد جامعه ی شما در فقدان از محصولی مطئمن و زیبا و همخوان با فرهنگش که تمام انتظاراتش را بر آورده کند به سر میبرد نا گزیر از هر آنچه که جایگزین آن باشد استفاده میکند . این به این معنی است که تا وقتی که جامعه ما مورد هجوم تهاجم فرهنگی است و تمام ذائقه و قوائد و سبک و چارچوب زندیگیش را در معرض حمله دشمن خود  قرار داده است1 (حالا بماند که ادوات آن چیست . در مورد ادوات در پانوشت توضیحات کامل را می دهیم) شما عزیز گرامی یعنی مدیرت محترم جامعه نمی توانی با بگیر و ببند و این حرفها کار خود را پیش برده و با این توهم به سر ببری که ما با بی حجابی مبارزه کرده و بلاخره ان را ریشه کن می کنیم . زیرا تا وقتی که شما پاد زهر ؛ زهر مار وارد شده بر بدن شخصیت مار گزیده ات را وارد نکنی بلاخره مارگزیده از زهر مار گزننده  آسیب می بیند ؛ هرچند شما عزیز گرامی دور و بر محل گزیدگی را ببندی و آن محل مورد عنایت مار  را بمکی و خون را تخلیه کنی (تا مبادا خون زهراگین وارد جاهای دیگر بدن بشود) .
فلذا این مسئله در اینجا مطرح می شود که تا مادامی که نتوانیم برنامه ی بزرگ و منسجمی برای تغییر ذائقه جامعه خود بریزیم و آن را اجرائی کنیم نمی توانیم با بی حجابی مبارزه اساسی داشته باشیم .
حال در این مقال سوالی مبنی بر راهکار چیست مطرح می شود ؟
خوب روشن است راهکار چیزی نیست جز انجام اقداماتی برای تغییر ذائقه .
تغییر ذائقه خود مشکل اساسی و بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی است . ذائقه ای که به طور ممتد از شبکه های ماهواره ای و سینمای هالیوودی و رسانه ای های صهیونیزم مئاب و غرب گرا خود را اقنا می کند چیزی جز تغیر جزئی و ذره ذره ی منبع تغذیه اش نمی طلبد .
تا وقتی که جوانان این نظام برای تصمیم گیری در مورد سبک زندگیشان , مدل های کاملا غربی و اومانیستی را مد نظر میگیرند . تا وقتی که در مورد سلایقشان به دنبال فرهنگ و مدل های غربی هستند که همه این ها همه روزه و همه ساعته از تمام تریبون ها و رسانه ها ی این نظام در حال ترویج و انتشار هستند  شما به هیچ عنوان نمی توانی با جلوگیری از بروز فیزیکی  آن ها را از این عقیده اشان منصرف کنی . هر چند شاید تا مدتی از بروز  چنین فرهنگهایی جلوگیری کنی .
بنا بر این در این میان راهی جز کار فرهنگی آن هم به صورت سازماندهی شده موثر و قوی از سوی مدیران و مسئولان باقی نمی ماند . این کار فرهنگی به معنای چهار تا جلسه گذاشتن رئیس سازمان صدا و سیما با چند فعال حوزوی و مسئولان فرهنگی دولت و بقیه ادرات و سازمان های فرهنگی نیست بلکه بسیج میلیونی و ستاد های بزرگ تولید محتوای فارسی و اسلامی را می طلبد و لا غیر .
ذکر این نکته مهم خالی از لطف نیست که مسئله حجاب که فی الحال گریبانگیر جامعه نسبتا اسلامی ما شده است فقط یکی از مسئله های اجتماعی و فرهنگی است که دچارش شده ایم و این عدم وجود هویت اسلامی ایرانی در جامعه خود بستر ساز بسیاری از مشکلات دیگر است همانند فرار مغزها , عدم وجود روحیه انقلابی عمومی در میان امت , از هم گسیختگی امت اسلامی در میان دغدغه های مشترک , عدم وجود بستر کامل اسلامی برای زیستن یک مسلمان و ...
در این میان تنها مسئولی که از سران نظام می باشد که به فکر این خواب آلودگی دستگاه فرهنگی می باشد و فکری برای از بین بردن این خمودگی و بی انگیزگی کرده است حضرت ولی سید علی خامنه ای (حفظه الله) می باشد که با راه اندازی ستاد و سلسله همایش های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت تلنگری موثر را بر سر مسئولین خواب آلود و بی مسئولیت که افق دیدشان به اندازه ی زندگی کوتاهشان می باشد
فلذا فعلا که حرفی بیش در این مقال نمی گنجد شما عزیزان را به مطالعه گلچینی از نظرات حضرت ولی در این باب دعوت می کنم :
--
"عظمت زن بودن در آمیختن حجب و حیا و عفاف زنانه با عظمت مسلمانانه و مؤمنانه است،این عظمت را درک کنید. زن مسلمان ما اینجور است.
 دنیای فاسد غرب خواستند بروز زن را، شخصیت زن را در روش های غلط، انحرافی که با تحقیر جنس زن همراه است به دنیا بباوراند به زور به ذهن دنیا فرو کند.
زن برای اینکه شخصیت خودش را نشان بدهد بایستی برای مردان چشم نواز باشد. این شد شخصیت برای زن!
بایستی حجاب و عفاف راکنار بگذارد و جلوه گری کند تا مردها خوششان بیایند. این تعظیم زن است ؟یا تخریب زن!
این غرب، مست دیوانه از همه جا بی خبر، تحت تأثیر دست های صهیونیستی، این را به عنوان تجلیل از زن علم کرد و یک عده هم باور کردند.
 عظمت زن به این نیست که بتواند چشم مردها را، هوس هوسرانان را به خودش جلب کند. این افتخاری برای زن نیست. این تجلیل زن است! این تحقیر زن است.
 عظمت زن آنست که بتواند حجب و حیا و عفاف زنان را که خدا در جبلّت زن ودیعه نهاده است حفظ کند و  این را با عزت مؤمنانه و لباس تکلیف و وظیفه بیامیزد.
آن لطافت را در جای خود به کار برد و آن تیزی و برندگی ایمان را به جای خود به کار ببرد.
این ترکیب ظریف فقط مال زن هاست. این آمیزه ظریف، لطافت و برندگی. این مخصوص زن هاست و این امتیازی است که خداوند متعال فقط به زن داده است.
لذا در قرآن به عنوان نمونه ایمان:«و فضرب الله مثلا للذین امنو و المراه فرعون »
خدای متعال دو زن را به عنوان نمونه مثال می زند؛ به عنوان نمونه ایمان، نه نمونه ایمان زنان بلکه نمونه ایمان بشر، زن و مرد.
یکی زن فرعون است. «و مریم ابنة عمران» و دومی حضرت مریم است.
اینها اشاره ها و نشانه هایی ست که منطق اسلام را نشان می دهد."
--
بنا بر سنت سایت و وبلاگ تیربارچی طرحی فی الموضوع رسم شده است که توجهتان را به خودش می طلبدبرای دیدن کیفیت بهتر طرح بر روی آن کلیک کنید .
در صورت نیاز به کیفیت بشتر برای کارهای چاپی و غیره در خواست خود رد بخش نظرات اعلام فرمائید .

درباره وبلاگ

تیربارچی وبلاگی است برای مشخص کردن هدف ؛
هدف!! هدفی است که مسیر گلوله و تیر را مشخص می کند و آن را, چیزی جز اراده تیربارچی مشخص نمی کند .
این اراده در جنگی تعریف شده موسوم به جنگ اراده ها.
مدیر وبلاگ : جنیوزر جنیوس

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان